Atbrīvošanās no satvērieniem'

Atbrīvošanās no satvērieniem ir ļoti nozīmīga džiu-džitsu tehnikas sastāvdaļa. Treniņos parasti tiek izspēlētas situācijas, kad uzbrucējs (japāņu cīņas stilos saukts par Uke) uzbrūk, satverot pretinieku aiz rokas, pleca, jakas atloka, aiz matiem, no aizmugures utt. Partneris, kurš izpilda tehniku (Nage) izpilda tehniku, atbrīvojoties no satvēriena un- izpildot paņēmienu, vairumā gadījumu izpildītā tehnika noslēdzas ar t.s. ''kontroli''- situāciju, kad Nage jeb tas kurš aizsargājās, pilnībā kontrolē uzbrucēju.
Džiu-džitsu atbrīvošanās no satvērieniem var būt gan līdzīga kā aikido (salīdzinoši maigi un ļoti tehniski paņēmieni, kuri prasa ārkārtīgi precīzu izpildījumu), bet tāpat atbrīvošanās no satvēriena var notikt pielietojot salīdzinoši vieglāku bet tanī pat laikā pretiniekam daudz traumatiskāku tehniku (iestarpinot sitienus un spērienus, iedarbojoties uz pretinieka sāpju punktiem, izpildot dažādus metienus utt.).

attēls no https://www.stenudd.com/aikido/techniques/nikyo/nikyo.jpg
(augstāk attēlā t.s. Nikyo kontrole, aikido tehnika. Līdzīgas kontroles, ar sāpju paņēmienu palīdzību kontrolējot pretinieku, ir sastopamas arī džiu-džitsu, tomēr visbiežāk aikido pazīstamiem paņēmieniem efektivitātes nolūkā tiek pievienoti daži sitieni un spērieni pretinieka uzmanības novēršanai)

attēls no https://www.stenudd.com/aikido/techniques/nikyo/nikyo.jpg
Tomēr džiu-džitsu kontrole var noslēgties savādākos veidos nekā aikido. Piemēram, pēc atbrīvošanās no satvēriena, izejot uz cīņu parterī un kontrolējot partneri ar kādu no partera paņēmieniem.