Austrumu cīņu nodarbības. Enerģētiskā aizsardzība, energo-informatīvā diagnostika.

 Latviski По русский In English


Biežāk uzdotie jautājumi


Zemāk sniegtas atbildes uz dažiem no visbiežāk uzdotajiem jautājumiem. Ieskaties un iespējams arī Tu atradīsi zemāk atbildi uz kādu no Tev interesējošajiem jautājumiem.

Jautājums-

Vai lai apmeklētu  mūsu treniņus ir obligāta laba fiziskā sagatavotība?

Atbilde-
Laba fiziskā sagatavotība ir vēlama, bet ne obligāta. Protams, ja nu jau labu laiku neesi nodarbojies ne ar kādām fiziskām aktivitātēm, pirms uzsākt treniņus, vēlams pakonsultēties ar ārstu, lai noskaidrotu, vai veselības stāvoklis vispār atļauj nodarboties ar sportu. Mēs nepieprasām no mūsu audzēkņiem iepriekšēju fizisko sagatavotību, tomēr katra paša interesēs ir novērtēt savu veselības stāvokli un fiziskās iespējas. Katrā ziņā, ja vien Tev nav kādas nopietnas veselības problēmas, kuras aizliedz nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm vispār, droši atnāc uz pirmo treniņu un pamēģini. Šeit mēs trenējamies priekš sevis un nevis lai uzvarētu kādās sacensībās, tāpēc audzēkņiem šeit neviens neliek izpildīt kaut ko tādu kam viņi vēl nav gatavi.


Jautājums-
Kas jāņem līdzi uz pirmo treniņu?

Atbilde-
Uz pirmo treniņu Tev jāņem līdzi sporta tērps, dušas čības un (ja pēc treniņa vēlies iet dušā), dušas piederumi.
  • Sporta tērps. Sporta biksēm vajadzētu būt garām (tas palīdzēs pasargāt ceļgalus no nepatīkamiem nobrāzumiem). Sporta krekls var būt ar garām vai pusgarām piedurknēm (arī t.s. T-krekls). Sporta tērps nedrīkst saturēt metāla daļas- (rāvējslēdzēji, pogas utt.), jo treniņu laikā tās var sagādāt traumas gan Tev gan treniņu partneriem. Protams, ja turpināsi patstāvīgus treniņus, būtu ļoti vēlams iegādāties kimono. Pirmkārt kimono ir krietni izturīgāks par parastajiem sporta krekliņiem, līdz ar ko ilgtermiņā Tev būs daudz izdevīgāk vienu reizi nopirkt izturīgu kimono nevis regulāri uz treniņiem mainīt saplīsušos T-kreklus. Tāpat kimono ir ļoti vēlams, jo ar to ir vieglāk atstrādāt dažādas cīņas tehnikas (metieni, žnaugšanas tehnikas utt.). Austrumu cīņu kimono ir iespējams iegādāties dažādos specializētajos sporta preču veikalos, orientējošā cena ir no Ls 15 uz augšu. Jāatzīst gan, ka par zemākajām cenām visbiežāk ir iespējams iegādāties t.s. "karatē kimono". Salīdzinot ar "džudo kimono" tas ir plānāks un mazāk izturīgs, tāpēc dažreiz gadās, ka treniņu laikā šādi kimono saplīst. Tomēr, katrā ziņā, ja neesi pārliecināts vai austrumu cīņas ir priekš Tevis, lai atnāktu uz pirmo treniņu un pamēģinātu, Tev obligāti nav uzreiz jāpērk cīņas kimono. Iesākumam pietiks ar parastu sporta tērpu.
  • Dušas čības.  Dušas čības Tev būs nepieciešamas nevis pašā treniņā, bet gan, lai no ģērbtuvēm nokļūtu līdz Tatami (treniņu laukumam). Uz tatami treniņi notiek tikai ar basām kājām (parastie sporta apavi nav pieļaujami). Vienīgais izņēmums ir īpaši- austrumu cīņām paredzēti apavi, kurus ir iespējams iegādāties specializētajos sporta veikalos. Iegādāties šādus apavus nav obligāti, jo vairums audzēkņu parasti trenējas pilnīgi basām kājām.
  • Dušas piederumi.
(Dažreiz uz treniņiem mēs ņemam līdzi arī specifisku sporta aprīkojumu- piemēram, boksa cimdus, bet par to treneris parasti paziņo iepriekš un uz pirmo treniņu ierasties ar boksa cimdiem nav obligāti. Dažādus metāla priekšmetus- gredzenus, auskarus un citas rotaslietas pirms treniņa atstāj ģērbtuves skapītī, jo treniņu laikā tie var sagādāt traumas Tev un treniņu partneriem)Augstāk attēlā redzam viens no tradicionālajiem austrumu cīņu tērpiem- džudo kimono


Jautājums-
Kādā valodā notiek treniņi?

Atbilde-
Treneris treniņus vada latviešu valodā


Jautājums-
Cik maksā treniņi?

Atbilde-
Maksa par treniņiem ir 25 lati mēnesī no personas.


Jautājums-
Ja es nevaru apmeklēt visas nodarbības, vai es varu maksāt par nodarbībām, atbilstoši apmeklēto nodarbību skaitam?

Atbilde-
Jā, gadījumā ja darba vai citu apstākļu dēļ netiec uz visiem treniņiem, ir iespējams maksāt par katru treniņu atsevišķi. Tad nav fiksētas mēneša maksas, bet maksa par vienu nodarbību- 3 lati.


Jautājums-
Vai attiecībā uz treniņiem ir kādi vecuma ierobežojumi?

Atbilde-
Treniņus var apmeklēt no 15 gadu vecuma.


Jautājums-
Vai nodarbības ir piemērotas arī meitenēm?

Atbilde-
Jā. Džiu džitsu ir cīņas veids, kur gudrība un lokanība var gūt uzvaru pār robustu fizisku spēku, tādējādi tas ir piemērots arī meitenēm.

Jautājums-
Kurš cīņas stils ir visefektīvākais izmantošanai dzīvē?

Atbilde-
Atbildot uz šo jautājumu, jāpievienojas pazīstamā austrumu cīņu speciālista un trenera Aleksandra Osnača viedoklim, ka uzvara ir atkarīga no konkrēta cilvēka, nevis no cīņas stila ar kuru viņš nodarbojas. Tomēr jāatzīst, ka tehniskā arsenāla ziņā par vienu no efektīvākajiem reālās dzīves situācijās izmantojamiem cīņas stiliem ir atzīts džiu- džitsu.


Jautājums-
Vai trenējoties Pašaizsardzības skolā var iegūt arī jostu kādā austrumu cīņā?

Atbilde-
Var. Audzēkņiem ir iespējams kārtot eksāmenus, iegūstot jostas- džiu džitsu. Vairāk par eksāmeniem uzzini lapas sadaļā- "Eksāmeni"  https://pasaizsardziba.1w.lv/55-eksameni/Komentāri (0)  |  2011-04-05 18:45  |  Skatīts: 3766x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ