Austrumu cīņu nodarbības. Enerģētiskā aizsardzība, energo-informatīvā diagnostika.

 Latviski По русский In English


Džiu- džitsu efektivitāte


Pastāv ļoti plašs uzskats, ka džiu džitsu ir viens no visefektīvākajiem un (iespējams) arī pats efektivākais cīņas stils pasaulē. Džiu džitsu plaši iekļauj dažādās pašaizsardzības programmās, to māca armijās, policijā, miesassargiem, specvienību kaujiniekiem utt.

Džiu džitsu vai Krav maga? Kurš efektīvāks?
Protams, mūsdienās ir izveidoti arī citi cīņas stili, kuri pretendē uz visefektīvākā cīņas stila nosaukumu- piemēram, t.s. Kadečņikova tehnika vai Izraēlas izlūkdienestu attīstītais Krav-maga. Ļoti bieži tiek attīstītas arvien jaunas, uzlabotas tehnikas. Tomēr šeit, pirmām kārtām būtu jāpiebilst, ka atšķirības starp, piemēram, džiu- džitsu un to pašu Krav-maga ir ļoti sīkās detaļās. Kā reiz stāstīja kāds Latvijā plaši pazīstams austrumu cīņu skolotājs, kurš Izraēlā klātienē vērojis un piedalījies Krav-maga treniņos, pēc būtības Krav-maga tas pats džiu-džitsu vien ir, ar dažām mazām atšķirībām.  Varbūt, ka Krav maga un citu līdzīgu cīņas skolu speciālisti iebildīs, norādot uz atšķirībām tehnikā, treniņu metodikā un viņiem teorētiski varētu būt taisnība. Ja skatāmies tradicionālo džiu-džitsu tehniku (to, kuru atstrādāja vēl japāņu samuraji) tad atšķirības no Krav-maga,. Kadečņikova stila un citiem mūsdienu stiliem ir krietni lielākas nekā no tās tehnikas, kuru mūsdienās apgūst džiu džitsu skolās. Šeit izskaidrojums līdzībai ir ļoti vienkāršs. Vairums džiu džitsu skolās (un arī mūsu treniņos) tiek apgūts t.s. džiu-džitsu praktiskais novirziens, kur galvenais priekšnoteikums paņēmiena apgūšanai ir tā efektivitāte. Vairums austrumu cīņu skolotāju savu kvalifikāciju, kā zināms, regulāri paaugstina, piedaloties dažādos semināros, tostarp apmeklējot nodarbības, kuras vada plaši atziti speciālisti no t.s. ''jaunajiem cīņu stiliem"- piemēram, Krav-maga.Tāpēc nav brīnums, ka, apgūstot kādu jaunu un efektīvu tehniku, treneris to pasniedz saviem audzēkņiem, tādējādi netieši padarot to par džiu džitsu sastāvdaļu. Kas attiecas uz rindkopas sākumā uzdoto jautājumu- vai labāk apgūt džiu džitsu, Krav-magu, Kadečņikova stilu vai vēl kādu jaunu cīņas sistēmu- galvenais noteicošais, pieņemot lēmumu, ir pasniedzēja zināšanas un kvailifikācija. Kas attecas uz džiu-džitsu, pēc tam, kad ir apgūti džiu džitsu pamati, ir daudz vieglāk apgūt citus cīņas stilus, tai skaitā arī Krav-magu.

Karatē pret džiu-džitsu.

Vērtēt cīņas stilus pēc atsevišķu cīnītāju snieguma, protams, nav korekti, jo uzvar taču cilvēks nevis cīņas tehnika. Daudz kas atkarīgs arī no psiholoģiskās sagatavotības, arī veiksmes faktoru nevar izslēgt. Tomēr internetā ir atrodami daudzi video, kuros spēkiem mērojas dažādu cīņas stilu meistari. Ir, protams, tādi, kuri ar rokas kameru uzņemti sētas pagalmā un pēc kuriem spriest par kāda cīņas stila efektivitāti būtu pavisam nekorekti, tomēr ir arī video, kuros spēkos mērojamies redzami savu atzīti savu cīņas stilu meistari. Tā, piemēram, Brazīlijā pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados notika paraugdemonstrējumi, kuros spēkiem mērojās divas komandas. Vienā bija tradicionālās karatē skolas atzīti meistari, kuriem pretī stājās jaunās Gracie Ju-jitsu skolas audzēkņi. Zīmīgi ka visos mačos uzvarēja džiu-džitsu cīnītāji. Zemāk redzams minētais video.

Kā izriet no nupat redzētā video, tradicionālais karatē izrādījās noderīgs, lai noturētu pretinieku distancē, tomēr, kolīdz džiu-džitsu meistars bija veiksmīgi pārvarējis distanci un nogāzis no kājām pretinieku, cīņa parterī izvērtās bez variantiem par labu džiu-džitsu. Minētajam video līdzīgi ir daudzviet internetā. Galvenā doma ir viena- lai arī sitienu un spērienu tehnika dzīvē ir ļoti noderīga, ir nepieciešams pārzināt arī tuvcīņas paņēmienus- tādus kā žņaugšana, sāpju paņēmienu un ,protams, pirmām kārtām cīņa parterī.
Komentāri (0)  |  2011-08-06 16:17  |  Skatīts: 2383x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ