Austrumu cīņu nodarbības. Enerģētiskā aizsardzība, energo-informatīvā diagnostika.

 Latviski По русский In English


Kā notiek treniņš un kā nākt uz pirmo treniņu


Uz treniņiem vēlams ierasties laicīgi. Plkst. 8:00 treniņi iesākas uz tatami- t.i. cīņu zālē. Tas nozīmē, ka pie sporta kluba vēlams būt vismaz 10 minūtes iepriekš. Bieži tiek uzdots jautājums, vai, pirms treniņa ir obligāti piezvanīt un pieteikties trenerim. Atbilde- tas ir ļoti vēlams, lai treneris varētu rēķināties ar to, cik audzēkņu būs nodarbībā (lai katram būtu pāris), taču, arī, ja atnāksi bez pieteikšanās,  būsi laipni gaidīts. Dodies uz sporta klubu ''Active Life'' (Deglava ielā 69-D, Rīgā), pie administratores un saki, ka nāc uz džiu- džitsu nodarbībām plkst. 8:00 (treneris Ingmārs).Ieeja sporta klubā no sānu puses.

Vēlreiz atgādinu, ka pirmais (izmēģinājuma) treniņš ir bez maksas! Tas tāpēc, lai Tu varētu izmēģināt, vai šie treniņi ir tieši tas, ko Tu meklē.

Zemāk ir redzams pēc kādas shēmas (parasti) noris mūsu treniņi

Treniņš sākas plkst. 08:00 un turpinās parasti līdz 09:30, vidēji ilgst pusotru stundu, notiek divas reizes nedēļā

Treniņa sākums- plkst.08:00

1) Iesildīšanās.Ikviens treniņš sākas ar iesildīšanos. Iesildīšanās ir nepieciešama , la sagatavotu ķermeni un vēlāk nesatraumētos treniņa gaitā. Iesildīšanās notiek vieglā tempā, parasti sākas ar skrējienu apkārt zālei, izvingrinot un iesildot rokas, kājas, plecus, kaklu utt.

2) Kritienu tehnikas atstrādāšana. Iemācīties krist pareizi ir ļoti svarīgi ne tikai lai varētu pilnvērtīgi strādāt treniņa laikā. Prasme sagrupēties un pareizi krist noderēs arī dzīvē- piemēram, paslīdot uz slidenas ietves vai krītot no velosipēda. Dažos gadījumos prasme pareizi krist var ne tikai pasargāt no savainojumiem, bet arī izglābt dzīvību.

3) Sitienu un spērienu tehnikas atstrādāšana. Reālā dzīves situācijā, lai uzvarētu cīņā, ļoti bieži pietiek tikai ar vienu labi mērķētu un spēcīgu sitienu vai spērienu. Neprecīzi izpildīts sitiens (vai spēriens) ne tikai var nebūt pietiekoši efektīvs, bet tāpat var pat sagādāt traumu tā izpildītājam. Tāpēc īpašu uzmanību treniņos pievēršam pareizai sitienu un spērienu tehnikas atstrādāšanai, kā arī aizsardzībai pret sitieniem un spērieniem.

3) Vingrojumi spēka, lokanības un izturības attīstīšanai. Lai efektīvi izpildītu paņēmienus, ir nepieciešams spēks, izturība un lokanība- citiem vārdiem sakot- vispārējā fiziskā sagatavotība. Tāpēc ikvienā treniņā tiek izpildīti t.s. ''spēka un izturības vingrojumi'' (piem. t.s.''piepumpēšanās'', pietupieni, vingrojumi vēdera presei utt.), Lokanība tiek attīstīta, izpildot stiepjošos vingrojumus.

4) Džiu- džitsu tehnikas atstrādāšana. Tikai tad, kad ķermenis ir atbilstoši iesildīts, var tikt uzsākts darbs pie ''džiu- džitsu'' tehnikas atstrādāšanās. Katrā treniņā tiek atstrādāta dažādi džiu- džitsu paņēmieni. Tā var būt, piemēram, atbrīvošanās no satvērieniem (aiz piedurknes, jakas atloka, rokas, pleca utt.), aizsardzība pret uzbrukumiem (pret spērieniem, sitieniem, dažādiem satvērieniem, pret  uzbrukumu ar aukstajiem ieročiem (nazis, steks). Tiek apgūti arī dažādi efektīvi metieni, uzbrucēja konvojēšana utt.

5) Cīņas paņemieni uz zemes. Gadijumos, kad pretinieki ir spēkos līdzīgi, 90 % no visām cīņas situācijām reālajā dzīvē noslēdzas ar cīņu uz zemes. Tāpēc gandrīz katrā treniņā atstrādājam arī cīņas paņēmienus situācijai, kad abi pretinieki atrodas guļus stāvoklī uz zemes- jeb t.s. ''parteris''. Tiek apgūti laušanās, žņaugšanas u.c. efektīvi paņēmieni cīņai parterī.

6) Cīņas spēles.  Lai jebkuru apgūtu paņēmienu efektīvi izmantotu dzīvē, tas ir jāvar izpildīt ne tikai, kad treniņu partneris to atļauj, bet arī pārvarot pretinieka pretestību. Tāpēc treniņos tiek izspēlētas arī vieglas cīņas ar zināmu pretošanos no treniņu partnera puses. Šeit nelietoju vārdu ''sparings'' , jo tas vairāk asociējas ar treniņu cīņām profesionālu vai pusprofesionālu sportistu  starpā. Mūsu treniņu laikā cīņas notiek vieglā tempā, ar ierobežotu pretošanos, lai maksimāli izvairītos no iespējamām traumām. Tā var būt cīņa parterī (uz zemes), viegls sparings (sitienu vietā viegli pieskārieni pretiniekam), spēle, kurā nepieciešams izgrūst pretinieku no kādas teritorijas, izvest no līdzsvara, gūt virsroku, izpildīt kādu konkrētu paņēmienu utt.

7) Atsildīšanās. Ikviens treniņš noslēdzas ar viegliem stiepšanās vingrojumiem.

Komentāri (0)  |  2011-06-17 18:34  |  Skatīts: 1473x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ