Austrumu cīņu nodarbības. Enerģētiskā aizsardzība, energo-informatīvā diagnostika.

 Latviski По русский In English


Helio Gracie



Helio Gracie (01.10.1913.- 29.01.2009.) ir izveidojis nu jau leģendāro cīņas stilu ''Gracie- ju jitsu'' , pazīstamu arī kā ''brazīliešu džiu- džitsu''.
Jau no agras jaunības Helio Gracie savā dzimtenē Brazīlijā trenējās t.s. tradicionālo džiu džitsu, taču treniņu gaitā nonāca pie secinājuma, ka lai arī teorētiski ļoti efektīvi, praktiskās situācijās daudzi džiu džitsu un džudo paņēmieni ir grūti pielietojami, jo to izpildīšana prasa ievērojamu fiziskā spēka patēriņu. Tādējādi Helio Gracie nonāca pie secinājuma, ka tradicionālo japāņu džiu džitsu ir iespējams uzlabot, uz tradicionālās tehnikas pamata izveidojot vēl efektīvāku cīņas paņēmienu sistēmu. 
Cīnītāja karjera:
Helio Gracie pavisam karjeras laikā ir bijušas 19 profesionālas cīņas. Savā pirmajā cīņā 1932. gadā viņš 30 sekunžu laikā uzvarēja profesionālu bokseri Arntonio Portugal , bet 1934.gadā cīnījās neizšķirti ar profesionālo poļu cīkstoni Vladeku Zbisko, kurš bija gandrīz divas reizes smagāks par Helio Gracie. 
Tomēr par vienu no visu laiku diženākajiem Helio Gracie panākumiem tiek uzskatīts viņa zaudējums (jā, tieši tā!) leģendārajam japāņu džudo meistaram, pasaules čempionam  Mašiko Kimuram, kurš tiek uzskatīts par visu laiku labāko japāņu džiu džitsu meistaru.
Lai pierādītu savas cīņas tehnikas priekšrocības, Helio jau ilgāku laiku pierunāt uz cīņu leģendāro cīņas meistaru Kimuru, taču iesākumā Kimura atteicās no cīņas ar Helio, jo neuzskatīja viņu par cienīgu pretinieku, bet tā vietā piedāvāja Helio sacensties ar otru tā brīža spēcīgāko japāņu cīņas meistaru- Kato, paziņojot, ka ''Kato Tevi uzvarēs tikpat viegli kā to izdarītu es).  Helio Gracie, protams, pieņēma izaicinājumu un taču visiem par lielu pāsteigumu uzvarēja cīņu jau pēc 6 minūtēm. 
Ņemot vērā, ka otram spēcīgākajam japāņu džiu džitsu meistaram- Kato,.cīņa ar Helio Gracie beidzās bezsamaņā, Mašiko Kimuram neatlika nekas cits kā pieņemt Helio Gracie izaicinājumu.
Gaidāmā cīņa starp Helio Gracie un Mašiko Kimuru Brazīlijā radīja tādu ažiotāžu, ka to tika nolemts rīkot leģendārajā ''Maracana'' futbola stadionā ar tuvu pie 200 000 skatītāju vietām. Tā arī bija pirmā reize, kad cīņa par pasaules džiu džitsu čempiona titulu tika rīkota ārpus Japānas teritorijas. 
Jāpiebilst, ka fiziskajā ziņā Maširo Kimuram patiešām bija ļoti lielas priekšrocības pret viņa izaicinātāju Helio Gracie. Būdams 40 kilogramus smagāks par pretinieku, Maširo Kimura publiski paziņoja, ka ja viņš neuzvarēs pretinieku trīs minūšu laikā, tad šajā cīņā par uzvarētāju būs jāpasludina pretinieks (Kimuras svars bija 110 kilogrami, kamēr Helio Gracie- 72kg. 
Cīņai iesākoties, Mašiko Kimuras fiziskais pārsvars pār pretinieku izpaudās visā pilnībā- Kimura savu pretinieku mētāja pa cīņas laukumu gluži kā lupatu lelli, taču pabeigt cīņu ar ātru uzvaru Kimuram tā arī neizdevās. Ikreiz, kad likās, ka Kimuram uzvara pār pretinieku jau ''ir rokā'', Helio Gracie grūti aptveramā veidā izdevās izlocīties no pretinieka tvēriena un viss atkal sākās no gala. Un tikai cīņas 13.minūtē Kimuram izdevās notvert pretinieku tvērienā, kurš austrumu cīņās ir nosaukts viņa vārdā- un izpildīt pret Helio Gracie paņēmienu, kurš piespieda Gracie komandu izmest cīņas laukumā dvieli kā padošanās zīmi- pats Helio Gracie cīņas laikā tā arī nepadevās.
Kā vēlāk saviem dēliem esot stāstījis Helio Gracie, jau iepriekš viņš ir zinājis, ka viņa pretiniekam, neapstrīdamam pasaules čempionam džiu džitsu un vienam no visu laiku labākajiem cīnītājiem, šajā cīņā ir pārāk daudz priekšrocību, lai Helio Gracie varētu pat sapņot par uzvaru. Jau cīņu uzsākot viņš ir zinājis, ka zaudēs, turklāt zaudēs visas valsts acu priekšā un tomēr šis zaudējums tiek uzskatīts par vienu no visu laiku diženākajām ''brazīlijas džiu džitsu'' uzvarām.

Arī čempionu Maširo Kimuru Helio Gracie sniegums bija ļoti iespaidojis un viņš pat uzaicināja Helio Gracie pasniegt cīņas mākslas nodarbības viņa cīņas skolā Japānā. Tomēr Helio Gracie no šī piedāvājuma atteicās un turpināja Brazīlijā attīstīt cīņas stilu, kurš vēlāk ieviesa revolucionāras pārmaiņas pasaules cīņas sportā. 



Brazīliešu džiu džitsu 

Turpmākajos gados Helio Gracie Brazīlijā attīstīja ''Gracie jiu jitsu'' cīņas stilu. Lai pierādītu tā pārākumu pār citiem cīņas stiliem, Gracie Jiu Jitsu cīņas skolas audzēkņi izaicināja uz sacensībām bez ierobežojumiem virkni citu cīņas stilu audzēkņu un  gandrīz vienmēr svinēja uzvaras pār pretiniekiem. ''Gracie Jiu Jitsu'' cīkstoņu priekšā bezspēcīgi bija bokseri, karatisti, kun- fu meistari un daudzu citu cīņas stilu pārstāvji un gandrīz vienmēr tāpēc, ka šo cīnītāju tehniskajā arsenālā nebija piemērotu ''zāļu'' pret ''Gracie džiu- džitsu'' partera tehnikām. ''Gracie Jiu jitsu'' cīnītāji bija gatavi uzņemt vienu vai vairākus spēcīgus sitienus, lai pretinieku noguldītu uz zemes un pēc tam uzvarētu viņu pielietojot tehnikas, kuras līdz tam laikam pasaulē vēl nebija pazīstamas.



UFC un MMA

Pēc tam, kad ''Gracie Jiu Jitsu'' jau bija ieguvis lielu popularitāti Brazīlijā un leģendas par šī stila efektivitāti bija sasniegušas arī ASV, Gracie ģimene ieradās Ziemeļamerikā, lai uz visiem laikiem atstātu neizdzēšanamas pēdas pasaules cīņas sportā. 
1993.gada 12.novembrī McNichols sporta arēnā Denverā, Amerikas Savienotajās Valstīs tika rīkots pirmais UFC (Ultimate Fighting Championship) turnīrs, kurā cīņās ''bez noteikumiem'' savstarpēji sacentās dažādu cīņas stilu pārstāvji. Uz šo turnīru, Helio Gracie apzināti sūtīja piedalīties fiziski visvājāko no saviem dēliem- Royce Gracie, kuram ''uz papīra'' šķietami bija maz izredžu pret fiziski daudz spēcīgākiem pretiniekiem. Tomēr Royce Gracie, izmantojot ''Gracie Jiu Jitsu'' tehnikas paņēmienus, bez īpašām grūtībām svinēja uzvaru šajā, tāpat kā divos nākošajos UFC turnīros, tādējādi pierādot ''Gracie Jiu Jitsu'' tehnikas priekšrocības pār citiem stiliem.

Gracie Jiu Jitsu mantojums


Kopš deviņdesmito gadu sākumā līdz ar UFC turnīru pasaule ir iepazinusi ''Gracie Jiu Jitsu'' šis stils ir izpleties un guvis ļoti lielu popularitāti visā pasaulē. Ir cīņas skolas un grupas, kur ''brazīļu džiu džitsu'' tiek pasniegts ''tīrā veidā''- t.i. - tādā veidā, kādu to attīstījis meistars Helio Gracie. Bet tāpat ''Gracie Jiu Jitsu'' tehnikas paņēmieni tiek mācīti arī daudzās t.s. ''tradicionālajās'' džiu džitsu skolās.

Arī apmeklējot mūsu nodarbības, Tu varēsi apgūt šī lieliskā un efektīvā cīņas stila pamatus!


Komentāri (0)  |  2013-09-19 15:11  |  Skatīts: 914x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ